Browsing Tag

Vogli

Egnatia fillon rinovimet, firmos kapiteni

Klubi i Egnatias ka zyrtarizuar rinovimin me qendërmbrojtësin Jurgen Vogli. Futbollisti 26-vjeçar do të mbetet pjesë e skuadrës rrogozhinase edhe për sezonin e ardhshëm. Ky është sezoni i tretë radhazi që futbollisti peqinas aktivizohet me…

Rënia e Kastriotit, mesazhe nga mesfushori dhe shefi i klubit

Skuadra e Kastriotit nuk do të jetë pjesë e elitës së futbollit shqiptar sezonin e ardhshëm, pavarësisht se në vitin 2019, ishte një nga skuadrat më të mirë në Superiore. Me në krye Devollin, krutanët provuan gjithçka, por në fund nuk ia…

Vogli premton: Egnatia, surpriza e kampionatit

Mbrojtësi pak vite më parë spikaste në elitë, tashmë synon që të rikthehet me rrogozhinasit Fatmir Efica Shtatë vite më parë, në sezonin 2010-11 kur debutonte në “sallonin” e kategorisë superiore me Shkumbinin, qendërmbrojtësi…