Browsing Tag

Traore

Zyrtare: U largua nga Teuta, bashkohet me Atandën në Izrael

Izraelitët i kanë hedhur sytë nga Shqipëria, teksa janë disa lojtarët që po lënë Superioren për t’u transferuar atje. Hapoel Kfar Saba, ekip i ngjitur në elitën e futbollit izraelit, ka nënshkruar para pak kohësh me Sodiq Atandën dhe nuk…

Ofertë nga Italia për sulmuesin e Teutës, e duan në Serie C

Teuta shiti Amadu Latif, ndërkohë që interesim ka edhe për njërin nga lojtarët e tjerë të durrsakëve. Bëhet fjalë për sulmuesin Bubakar Faje Traore, i cili në të shkuarën ka qenë pjesë e Torinos. Mediat italiane zbulojnë edhe klubi që e do…