Browsing Tag

Torpedo Kutais

U largua nga Kastrioti, mbrojtësi përfundon në Gjeorgji

Kastrioti dhe mbrojtësi Malazez, Nikola Stijepoviç, ndërprenë dy ditë më parë me konsensus marrëveshjen dhe 25-vjeçari doli në treg si lojtar i lirë. Ditën e sotme, mëngjarashi është prezantuar si lojtari më i ri i skuadrës së Torpedo…

Misioni i pamundur, të përzgjedhurit e Cungut

Kukësi  ka një mision të vështirë për të kaluar në turin tjetër. Ndeshja e parë në Gjeorgji kundër Torpedo është humbur me rezultatin 5-2. Gjithsesi verilindorët besojnë dhe do tentojnë mrekullinë. Ndërkohë janë publikuar edhe formacionet…

Skandali| Probleme me vizat, Kukësi “tund” shtetin dhe UEFA-n

Është planifikuar që Kukësi të luajë ndeshjen e parë të turit të tretë me Torpedo Kutasi në Gjeorgji, por ndeshja rriskon që të shtyhet. Shkak është bërë mosdhënia e vizave për katër futbollistë të Kukësit, çka ka trazuar ujërat në kampin…

Priten ndryshme, ndaj Torpedos një Kukës më sulmues

Kukësi do të ndeshet me skuadrën e Torpedo Kutasi në turin e tretë kualifikues të Europa League-s. Shorti duhet të thuhet se ishte i kënaqshëm deri diku, kjo për faktin se kuksianët mund të kishin “peshkuar” skuadra shumë herë më të forta.…

Kundërshtar gjeorgjian për Kukësin në Europa League

Ashtu siç pritej, Kukësi do të ndeshet me skuadrën e Torpedo Kutaisi në raundin e tretë të kualifikuesve të Europa League. Skuadra gjeorgjiane ka arritur të fitojë bindshëm 0-4 dhe në transfertë pas suksesit 3-0 në shtëpi ndaj skuadrës nga…