Browsing Tag

Shkelqim Demhasaj

VIDEO | Xhaka i papërmbajtshëm: As që më plas fare!

Ndeshja e së shtunës midis Lucernës dhe Bazelit u shoqërua me shumë tension midis lojtarëve të të dyja skuadrave. Rasti më polemik i ndeshjes ishte ai minutës së 37-të, ku Taulant Xhaka ndali me faull sulmuesin i Lucernës, Shkëlqim…

Formacioni i javës në Zvicër, dominim nga lojtarët shqiptarë

Zvicra është oazi i lojtarëve shqiptarë. Si në ligën e parë ashtu dhe në kategoritë më të ulëta skuadrat zvicerane u japin besim sportistëve nga vendi ynë. Java që sapo u mbyll ishte mjaft e suksesshme për shqiptarët që luajnë në Zvicër, të…

VIDEO | Ajeti dhe Demhasaj, gola e fitore në Zvicër

Dy sulmues shqiptarë kanë shijuar golat dhe fitoret me ekipet respektive. Bazeli përmbysi St. Gallen dhe Arlind Ajeti ishte autori i golit të barazimit 1-1. Sulmuesi shqiptar që luan me Zvicrën, i vetëm me portierin u tregua i saktë dhe…