Browsing Tag

Shani Tarashaj

Nga majat në greminë, fatkeqi Tarashaj në udhëkryq

Tri vite më parë Shani Tarashaj ishte një ndër talentet më premtues të futbollit zviceran. Sulmuesi me origjinë shqiptare kishte mbyllur një sezon fantastik me Grasshopers, ku kishte shënuar 11 gola, thuajse një gol në çdo dy ndeshje.…

Tarashaj gjen golin, shiu i “mohon” fitoren Shkëndijës

Grasshopers ka zhvilluar dy ndeshje miqësore sot. Njëri takim u zhvillua ndaj gjermanëve të Chemnitzer dhe në këtë sfidë u aktivizuan ata që kanë pasur më pak minuta, apo që vijnë nga dëmtimet. Në fushë ishte edhe sulmuesi shqiptar Shani…