Browsing Tag

Shaktjor Soligorsk

VIDEO | Nisje perfekte, dygolësh e asist nga Elis Bakaj

Elis Bakaj e ka nisur në mënyrën më të mirë vitin, për sa i përket ndeshjeve zyrtare. Ditën e sotme, ekipi i tij Shatjor Soligorsk, ka shkatërruar Belshinën në ndeshjen e parë të Kupës, me shifrat 5-0, duke e mbyllur çështjen e kualifikimit…

Latif: Jam i përqendruar te Teuta, Zoti ka një plan për mua

Pak javë më parë Teuta zyrtarizoi largimin e Latif Amadu, por nuk ishte e thënë që ganezi të largohej nga skuadra durrsake. Klubi bjellorus, Shaktar Soligorsk, u tërhoq nga marrëveshja në momentin e fundit dhe 25-vjeçari mbeti sërish nën…

Dështon transferimi i Latif, sulmuesi mbetet i Teutës

Klubi i Teutës zyrtarizoi ditën e premte shitjen e sulmuesit Latif Amadu te skuadra e bjelloruse e Shakhtjor Soligorsk. Megjithatë së fundmi, situata ka marrë një kthesë 180 gradë.  Sipas “Supersport”, marrëveshja për transferimin e…

Europë dhe gol, Bakaj e mbyll kampionatin me festë

Shaktjor Soligorsk ka fituar ndeshjen e fundit të kampionatit në shtëpi, duke mposhtur ekipin e FC Minsk me rezultatin e thellë 4-0. Elis Bakaj ishte një nga autorët e golave, duke e mbyllur kampionatin me 9 rrjeta të realizuara.…

Demiri e Bakaj festojnë në fushë, Gavazaj në stol

E shtunë pozitive për tre legjionarët e kombëtares. Fitore për Elis Bakajn, Emir Demirin dhe Enis Gavazajn. Në fushë dy të parët dhe në stol i fundit. Shaktjor Soligorski arriti një fitore në transfertë përballë Smoleviçit me rezultatin…