Browsing Tag

Sefa

Lushnja mposht bindshëm në miqësore skuadrën malazeze

Skuadra e Lushnjës po kryen fazën përgatitore në Ulqin dhe skuadra verdhjeshile, ka zhvilluar dhe një miqësore sot. Të besuarit e Ilir Gjylës kanë luajtur përballë malazezëve të Mornar, ku kanë marrë një rezultat shumë pozitiv. Lushnja…

Liria prezanton afrimet, nga Vrapi tek Magani

Ashtu si ishte paralajmëruar prej ditësh, Liria e Prizrenit ka firmosur sot me 4 futbollistë të kampionatit shqiptar. Endri Vrapi, Jetmir Sefa, Artur Magani e Kristi Kote janë tashmë pjesë e Lirisë, duke u bashkuar me Bledi Shkëmbin.…

Zyrtare, Jetmir Sefa bashkohet me Shkëmbin

Jetmir Sefa shkon te Liria. Mesfushori nga Tirana ka gjetur marrëveshjen me klubin nga Prizreni, duke mbyllur gjithçka me shpejtësi dhe duke firmosur sot. Tashmë 30 vjeç, Sefa nis një aventurë të re, duke i shtuar edhe një klub CV-së së…