Browsing Tag

samuel umtiti

Në Shitje! Barça nxjerr në “ankand” kampionin e botës

Barcelona nxjerr në shitje Samuel Umtitin. Mbrojtësi francez nuk është më një pjesë e rëndësishme e skuadrës dhe Barça mendon të përfitojë sa më shumë prej tij. Manovrat jo të ndershme para rinovimit të kontratës dhe kundërshtimi i kërkesës…

Projektohet shkëmbimi, Barcelona dhe Junajtid pranë akordit

Barcelona po kërkon një qendërmbrojtës. Gjendja e Samuel Umtiti nuk i bind kampionët e Spanjës. Francezi u aktivizua shumë pak sezonin e kaluar. Dëmtimi i pësuar e la mbrapa dhe 25-vjeçari i befasoi të gjithë me zgjedhjen e bërë.…

De Ligt ndan mendjen, Juventusi fokusohet te një kampion bote

Matijs De Ligt është objektivi i madh i Juventusit për mbrojtjen. Kapitenin fantastik të Ajaksit e duan të gjithë, por e ardhmja e tij mund të jetë Barcelona. Spanjollët janë në avantazh për sigurimin e shërbimeve të 19-vjeçarit dhe…

Gjiganti i mbrojtjes katalanase refuzon ofertën e Juventusit

Samuel Umtiti ka refuzuar ofertën e Juventusit për t’ju bashkuar italianëve në sezonin e ardhshëm. Lajmi bëhet i ditur nga televizioni “Rai Sport”. Drejtuesit e “Zonjës” ka muaj që shfaqin interes për francezin, përtej problemeve fizike që…