Browsing Tag

Renato Malota

Trajneri i ri pezull, Malota: Largimi i Likës nuk ndikon

Hasan Lika u largua nga stoli i Vllaznisë para pak ditësh dhe ende nuk është përcaktuar emri që do ta zëvendësojë pankinën shkodrane. Mediatikisht emrat kanë qenë të shumtë, nostalgjikë dhe aktualë në aktivitet. Gjithsesi duhet pritur deri…

Malota dhe prapaskenat e merkatos, Firat “ngacmon” Kamzën

Renato Malota një ditë më parë nuk doli në tsërvitje me Vllazninsë, ndërkohë që te Kamza e duan qendërmbrojtësin. Gjithsesi në Shkodër kërkojnë të mohojnë gjithçka, teksa ka folur drejtori sportiv Engin Firat. “Lajmet për një ofertë për…

Vllaznia më e plotë para Vorës, rikthehen dy

Vllaznia u ndal të shtunën në transfertë me Shënkollin dhe tani po mendon për ndeshjen e radhës në shtëpi me skuadrën e Vorës. Kuqeblutë kanë si objektiv të vetëm fitoren në këtë takim dhe do të bëhet maksimumi që ndeshja të zgjidhet sa më…

Mbrojtje, mesfushë, sulm: tre emra për Superioren

Klubet e Superiores ende nuk e kanë mbyllur merkaton dhe një pjesë e tyre po kërkojnë ndoshta afrimin e fundit. Vllaznia, që këtë sezon do të luajë në Kategorinë e Parë, nuk do të ketë në përbërjen e saj disa lojtarë të spikatur. Njëri…