Browsing Tag

Ralph Hassenhutl

Birra për të tërë, paguan… trajneri!

Anglia është vendi i çudirave dhe nga Sauthemptoni vjen nje lajm vërtet interesant, me protagonist trajnerin e ri të "Shenjtorëve", Ralf Hasenhytël. Ky i fundit mori drejtimin e Sauthemptonit para sfidës në Kardif, ku erdhi një humbje…

Refuzoi Bajernin, trajneri gjerman “shtegton” në Angli

Ish-trajneri i skuadrës së Lajpcigut, Ralf Hasenhytl, do të rikthehet në “skenë’, pas një pushimi 6 mujor. Sipas “Sky Sports”, tekniku austriak ka rënë dakord të marrë përsipër postin e trajnerit të Sauthempton. Drejtuesit e ekipit…