Browsing Tag

Orelesi

“Tërbohet” klubi i Ipko Superliga, shkak Dunga e Orelesi

Ismael Dunga dhe Nureden Orelesi janë dy nga lojtarët e lidhur me një kalim të mundshëm te skuadra e Gjilanit në Kosovë. Sulmuesi në fakt ka arritur marrëveshjen me Kukësin dhe nesër pritet të hidhet firma në kontratë. Edh për mesfushorin…

Akuzat e të shoqes, reagon Orelesi: E kanë shtyrë…

Nuredin Orelesi nuk është ndjerë mirë kur ka lexuar që ish-gruaja e tij, Oluajemisi Kol, ka zbuluar detaje të jetës së saj me futbollistin, i cili është aktualisht pjesë e Kamzës. Gjithsesi lojtari polivalent e kupton situatën e krijuar .…

Orelesi: Ju tregoj pse zgjodha Kamzën, lutem për… Vllazninë

Nuredin Orelesi ka mbetur në Superiore. Vllazninë, me të cilën luajti vjet, ra në të Parën, ndërkohë që ofertës së bërë nga Kamza këtë verë ai iu përgjigj pozitivisht. Në një prononcim të dhënë për “Supersport”, ai tregon edhe pse pranoi…

Orelesi mbetet në Superiore, prezantohet te Kamza

Momenti për një tjetër zyrtarizim te Kamza. Nuredin Orelesi, në fakt klubi periferik i kryeqytetit kishte njoftuar arritjen e marrëveshjes prej kohësh, ka mbërritur në Shqipëri dhe ka nënshkruar për një vit, duke qenë një vlerë e shtuar për…

E bujshme nga Shkodra, Orelesi ka kërkuar largimin

Vetëm pak ditë në Shkodër, prezantim dhe... kërkesë për largim: A është e mundur që një gjë e tillë të ndodhë? E ka bërë Nurudin Orelesi, mesfushori i njohur i cili në Shqipëri ka luajtur me disa klube dhe ka shkëlqyer me Dinamon e…

Spastrim te Skënderbeu, ikin Orelesi, Plaku e Idrizaj

Leonard Trebicka Një ditë para se Skënderbeu të grumbullohet dhe të nisë fazën përgatitore verore, ka pasur zhvillime në kampin bardhekuq, ose më saktë të tjera largime. Pas Hamdi Salihit, Kornel Predeskut dhe Marvin Ogunxhimit, radha u…

Dëmtohet edhe Orelesi, Nimaga e zëvendëson

Leonard Trebicka Planet e stafit teknik të Skënderbeut janë prishur gjatë seancës së djeshme stërvitore, në mes të së cilës mesfushori Nuredin Orelesi ka dalë nga fusha i dëmtuar. Nigeriani e ka ndërprerë stërvitjen, për shkak të një…