Browsing Tag

Olsi Teqja

Tashmë njoftohet zyrtarisht, Teqja lojtar i Kukësit

Kukësi ka njoftuar zyrtarisht afrimin e  mbrojtësit Olsi Teqja. 30-vjeçari vjen nga skuadra e Kamzës, me të cilët u aktivizua në pjesën e parë të sezonit. Përmes një postimi në faqen zyrtare, klubi verilindor ka njoftuar arritjen e…

Teqja me ekip të ri, shoku i skuadrës bën zyrtarizimin

Ditën e djeshme është arritur akordi mes Kukësit dhe Kamzës për të shkëmbyer dy lojtarë. Mbrojtësi Harallamb Qaqi është përshëndetur me lojtarët e Kukësit dhe pritet të vihet nën urdhrat e Ernest Gjokës. Ka mbetur vetëm njoftimi zyrtar i…

“Akordi” i jetës, Olsi Teqja e Sara Shehu… në altar

Viti 2019-të ka nisur më së miri për futbollistin e Kamzës, Olsi Teqja. Me anë të disa fotove të shpërndara në rrjetet sociale, mbrojtësi ka ndarë me miqtë e tij, propozimin e veçantë për martesë që i ka bërë partneres së tij Sara Shehu.…

Rokadë te Kamza, mungesë e rëndësishme ndaj Partizanit

Kamza mori një pikë në shtëpi kundër Tiranës dhe javën e ardhshme e pret një tjetër ndeshje e vështirë, çka e komplikon situatën te skuadra periferike e kryeqytetit. Trajneri Klodian Duro nuk do të ketë të gatshëm një nga titullarët më të…

Duros i duhet qendërmbrojtës, humbet titullarin

Kamza u mposht në Korccë nga Skënderbeu dhe në fakt loja e skuadrës periferike të kryeqytetit ishte e mirë. Gjithsesi llogaritë në fund të kampionatit bëhet me pikët e grumbulluara. Ato i mungojnë skuadrës së Duros. Ndeshjen e radhës e…

Vjen edhe njoftimi, Olsi Teqja zyrtarisht i Kamzës

Akordi ishte arritur prej kohësh, por priste të shihte se si do të shkonin punët te Kamza. Olsi Teqja ka nënshkruar me skuadrën e re dhe normalisht që trajneri Bledar Devolli do të jetë i kënaqur për këtë lëvizje të drejtuesve. Lojtari…

Teqja i befason të gjithë, vendos për të ardhmen

Olsi Teqja është rikthyer në Kategorinë Superiore. Sezonin e shkuar ai ishte pjesë e Shkëndijës së Tetovës, klub me të cilin fitoi kampionatin dhe Kupën e Maqedonisë. Në fund të kampionatit u largua dhe ofertat për të nuk munguan nga ekipet…