Browsing Tag

Nicola Kalinic

Revolucion tek Atletiko, tre sulmues përfundojnë në merkato

Atletiko Madrid ka pësuar një revolucion të vërtetë. Merkato intensive e klubit “colchoneros”, me shumë largime e po aq afrime. Antuan Grizman, Diego Godin, Huanfran dhe Rodri janë disa nga largimet më të rëndësishme, por jo të vetmit.…

Më të dobëtit e Serie A: Shpallet “fituesi”, dominon Milani

Gjithçka nisi në vitin 2010 në formë shakaje dhe si kundërpeshë për “Topin e Artë” të francezëve. Italianët bën shpikjen e tyre me “Calciobidone”, një çmim që jepet për lojtarin më të dobët të vitit në kampionatin italian në ditët e para të…