Browsing Tag

Namdi Uduamadi

Sulmuesi i Tiranës lë spitalin, rikthehet në mars

Sulmuesi nigerian Namdi Oduamadi ishte përforcimi i fundit i Tiranës gjatë merkatos se verës. Ish-lojtari i Milanit ishte i pafat, pasi pësoi një frakturë të klavikulës në ndeshjen e zhvilluar ndaj Laçit më datë 7 tetor. Pak ditë pas…

I thyejnë rekordin, nigeriani i Tiranës i përulet Ighalos

Nigeria mposhti Libinë me rezultatin 4-0 ditën e djeshme, duke u ngjitur në vendin e dytë në grupin e saj në Kupën e Kombeve të Afrikës. Nigerianët ndodhen në grup me Afrikën e Jugut, Libinë dhe Seiçeles. Heroi i takimit të së shtunës ishte…