Browsing Tag

Moraes

Ukraina në ankth, FIFA mund t’i heqë fitoret

Ukraina i është bashkuar listës së kombëtareve që kanë natyralizuar lojtarë të huaj dhe javën e shkuar i dha nënshtetësi ukrainase sulmuesit brazilian Zhunior Moraesh. Bëhet fjalë për një sulmues që në Ukrainë ka vite që shkëlqen dhe…