Browsing Tag

Moise

Zhduket Moise, Tirana e kërcënon me padi në FIFA

U largua me dëshirën e vet, premtoi se do të paguante për prishjen e kontratës, por Moise Nkunku tashmë është zhdukur dhe nuk po bëhet i gjallë. Tani Tirana është duke përgatitur dokumentacionin për të çuar në gjyq 20-vjecarin nga Kongo,…

Tirana me 4 të huaj, Moise nuk kthehet më

Moise Nkunku, anësori ofensiv nga Kongo, nuk do të jetë më pjesë e Tiranës. Lajmi nuk është zyrtarizuar ende nga klubi, por praktikisht gjithçka ka marrë fund, me dëshirën e vetë 20-vjeçarit. Moise ishte titullar fiks sezonin e fundit,…