Browsing Tag

Michael Ngo

Hasani kthehet në çështje, Ngo ndërhyn nga Anglia

Edon Hasani është njeriu i momentit te Tirana, por jo më për golat e tij. Një zënkë në stërvitje e sulmuesit shkodran (lexo këtu) ka trazuar situatën në klubin bardheblu. Në dijeni të ngjarjeve është dhe anglezi Majkëll Ngo. Ky i fundit…

Ngo: Mema brilant, ja çfarë ka ndryshuar ai te Tirana

Majkëll Ngo luajti ndoshta ndeshjen më të mirë me fanellën e Tiranës në takimin e parë të çerekfinaleve të Kupës së Shqipërisë ndaj Laçit. Anglezi luajti rol kyç në tri golat e bardhebluve, duke realizuar një dopietë e asistuar golin e…

Ngo: Gabimet i kam lënë pas, ja çfarë ka ndryshuar tek unë

Majkëll Ngo është një ndër emrat që përflitet më së shumti te Tirana. Herë për golat e shënuar dhe herë për karakterin e tij. Sulmuesi anglez, së fundmi ka treguar formë të mirë, teksa në dy ndeshjet e fundit ndaj Kamzës dhe Flamurtarit ka…