Browsing Tag

Mersini

ZYRTARE / Vllaznia “blindon” krahun e majtë me Mersinin

Ergis Mersini ka vendosur, karriera e tij do të vazhdojë te Vllaznia. Mbrojtësi nga Gjirokastra, i cili në vitin 2017 luajti për Flamurtarin, tashmë është bërë zyrtarisht pjesë e klubit shkodran, aty ku trajneri Gjoka e kërkonte me ngulm,…

Mersini- Vllaznia, shumë pranë

Ergis Mersini është gjithnjë e më pranë Vllaznisë dhe kjo edhe për logjikë të thjeshtë, pas lëvizjeve të djeshme në merkato. Kështu, Luftëtari firmosi me një mbrojtës brazilian, duke zëvendësuar Vangjel Zguron. Nga ana tjetër, Kamza firmosi…