Browsing Tag

Maikon Eskerda

Spikati me Laçin, lë futbollin në moshën 28-vjeçare?

Para dy vitesh mbërriti për herë të parë në Shqipëri. Tifozët, ata që ndiqnin stërvitjet e kurbinasve,  u dashuruan pas tij. Por ai ishte i pafat, pasi këputi ligamentin në një miqësore me Besëlidhjen. Më pas rikthim në Brazil dhe vjet Laçi…