Browsing Tag

Lukas Kardozo

Merkato në dalje te Partizani, klubi i vendos kushte sulmuesit

Merkato e Partizanit është fokusuar në repartin e sulmit. Transferimet e lojtarëve si Solomon dhe Braun kanë bërë që te “demat” të krijohet një ngjeshje e madhe dhe logjikisht dikush duhet të largohet. Një ndër lojtarët e përfolur më së…

Fitore befasuese, Partizani thyen polakët e Krakovia

Partizani largohet nga Sllovenia me fitore, pasi ka mundur polakët e Krakovia me rezultatin minimal 1-0. Të kuqtë kishin bërë ndryshime në formacion, teksa në sulm ishte pozicionuar Çinari dhe në krahun e majtë të prapavijës Esin Hakaj.…

Partizan “gjysmak”, Kardozo jep sinjale pozitive

Partizani i është rikthyer përgatitjeve. Pushimi i kombëtares ka bërë që trajneri Skënder Gega t’i lërë tre ditë pushim lojtarët e tij. Tashmë është koha për të punuar dhe lojtarët u vunë sot nën urdhrat e stafit teknik. Ajo që binte në…