Browsing Tag

Luis Kacorri

Tentoi Superioren, sulmuesi shqiptar rikthehet në Serie D

Sulmuesi shqiptar, Luis Kaçorri, është prezantuar te skuadra e Fiorenzuolas. Futbollisti 20-vjeçar ndërpreu kontratën e huazimit te Fermana për të kaluar një nivel më poshtë në Serie D, megjithëse siç thotë vetë ai, ofertat nga klubet e…

Vllaznia e Partizani i thanë “jo”, firma e ndan me Karpin

Janë të shumtë ata lojtarë që kërkojnë të hyjnë në futbollin e madhe përmes Superiores. Njëri prej tyre ishte edhe sulmuesi Luis Kaçori, i cili në Shqipëri është testuar te Vllaznia dhe Partizani, por asnjëri prej këtyre dy klubeve nuk u…