Browsing Tag

Lejdi Licaj

U largua nga Luftëtari, Liçaj gjen skuadrën e re

Lejdi Liçaj doli lojtar i lirë në fund të muajit dhjetor, pasi i përfundoi kontrata me skuadrën e Luftëtarit. Në takimet e fundit me gjirokastritët ai nuk u aktivizua, çka bëri që edhe të mos kishte diskutime për rinovimin e marrëveshjes.…

Kriza e Luftëtarit, largimi i parë “big”

Luftëtari mund të humbë një nga lojtarët kryesorë të viteve të fundit. Sportekspres.com mëson se "xholi" i bluzinjve, Lejdi Liçaj, do të jetë largimi i parë i madh nga skuadra gjirokastrite. Vlonjatit i përfundon kontrata dhe nuk do të…

Mezani rigjen një titullar, kundër Laçit pa tifozë

Luftëtari mori tre pikë me mjaft vlera kundër Kastriotit dhe tanimë për momentin e ka lënë vendin e parafundit në klasifikim. Gjirokastritët kanë mundësinë të thellojnë diferencën me Kamzën e vendit të parafundit javën e ardhshme dhe për…

Luftëtari ndryshon sërish mbrojtjen, lëvizje e detyruar

Luftëtari ka lënë pas humbjen e pësuar me Partizanin dhe po mendon për transfertën e radhës me Kastriotin. Kërkohen pikët maksimale kundër krutanëve, edhe pse luhet jashtë fushe. Trajneri Gentian Mezani ndërkohë duhet të ideojë formacionin.…