Browsing Tag

latif

Latif: Jam i përqendruar te Teuta, Zoti ka një plan për mua

Pak javë më parë Teuta zyrtarizoi largimin e Latif Amadu, por nuk ishte e thënë që ganezi të largohej nga skuadra durrsake. Klubi bjellorus, Shaktar Soligorsk, u tërhoq nga marrëveshja në momentin e fundit dhe 25-vjeçari mbeti sërish nën…

Dështon transferimi i Latif, sulmuesi mbetet i Teutës

Klubi i Teutës zyrtarizoi ditën e premte shitjen e sulmuesit Latif Amadu te skuadra e bjelloruse e Shakhtjor Soligorsk. Megjithatë së fundmi, situata ka marrë një kthesë 180 gradë.  Sipas “Supersport”, marrëveshja për transferimin e…

Latif Amadu, gola dhe miliona: Ky është trofeu i Teutës

Kur ka kaluar gjysma e sezonit 2018/19, mund të flasim për "Modelin Teuta". Trajner i ri: Bledi Shkëmbi, njeri shumë ambicioz dhe që nuk bën kompromise, aq sa në një moment kur skuadra nuk po ecte si donte ai, ofroi edhe dorëheqjen.…

Teuta konfirmon largimin e Latif, gati zëvendësuesi

Sulmuesi Amadu Latif është larguar nga Teuta. Këtë gjë e konfirmoi vetë presidenti i klubit, Edmond Hasanbelliu për “RTSH Sport”, ku u shpreh se Latif nuk i përmbushi pritshmëritë dhe është shitur në Bjellorusi. Latif shnëoi 9 gola për…

Latif: Dita ime më e errët në futboll

Shënoi dy gola, por nuk mjaftuan. Amadu Latif, sulmuesi i “Djemve të Detit”, në fund të sfidës me Kamzën është parë “i shkatërruar”. Shumë pranë një fitoreje, që kthehet barazim në sekondën e fundit, komplikon jo pak qëllimin e durrsakëve…