Browsing Tag

Kolumbia

Zyrtarizohet trajneri i ri, një portugez për Kolumbinë

Kolumbia ka një trajner të ri dhe bëhet fjalë për një emër të njohur, i cili në karrierën e tij ka drejtuar edhe Portugalinë e Realin e Madridit. Flasim për Karlos Kueiroz, që në tetë vitet e fundit ka drejtuar kombëtaren e Iranit.…

Statuja e Ronaldos e shëmtuar? Ka një konkurrent të fortë

Radamel Falkao njihet si një ndër yjet e kombëtares së Kolumbisë. Padyshim ai dhe Hames Rodrigez janë idhuj në vëndin Amerikano-Latin. Falkao, zëvendës kapiten i kombëtares kolumbiane, ka lindur në krahinën e Magdalenës, konkretisht në…