Browsing Tag

kampionati spanjoll

Atletiko fiton mes vuajtjeve, e nderon një francez

Një gol i Lemar 5 minuta përpara fundit të ndeshjes i dhuroi tre pikët ekipit “colchoneros” në transfertën e vështirë të Eibarit. Kundërsulm i shpejtë i miqve, Koke dhuroi asistin për francezin, me këtë të fundit që gjeti rrugën e rrjetës.…

VIDEO | Atletiko nuk i shqitet Barçës, Saul rigjen golin

Djemve të Diego Simeones i ka mjaftuar pjesa e parë për të siguruar fitoren kundër Getafes në shtëpi. I zakonshmi Grizman dhe Saul ishin autorët e fitores së radhës dhe diferenca me Barçën kryesuese (udhëton nesër drejt Zhironës) është…