Browsing Tag

kampionati holandez

Ajaksi i vendos çmimin, duel anglez për inteligjentin holandez

Doni Van de Bek ishte një prej shumë lojtarëve surprizë të Ajaksit fantastik të sezonit të kaluar. 22-vjeçari shënoi 14 gola, duke ndihmuar “Harkëtarët” që të fitojnë dy trofetë e futbollit holandez dhe të ishte pak sekonda larg finales së…

Ajaksi në garë për tripletën, federata i vjen në ndihmë

Askush nuk do e besonte se Ajaksi do të gjendej në luftë për tripletën në fund të muajit prill. Ja që futbolli nuk rresht kurrë së surprizuari. Ekipi i famshëm nga Amsterdami ka zhvilluar një sezon të madh deri tani, mbi të gjitha nëpërmjet…