Browsing Tag

italiani

Një shans i fundit për Bufon, ka ofertë nga Portugalia

Xhanluixhi Bufon është një nga portierët më të mirë në historinë e futbollit dhe në Itali, Xhixhi konsiderohet një legjendë. Sezonin e shkuar, 41-vjeçari mbrojti portën e PSG-së, skuadër me të cilën kishte nënshkruar një kontratë 1-vjeçare.…