Browsing Tag

Ilir Avdyli

Avdyli: Te Kukësi kam ardhur me një qëllim të vetëm!

Ilir Avdyli është një nga afrimet e Kukësit në merkato. Portieri, i cili spikati me Kamzën dhe më parë ka qenë pjesë e Tiranës në Superiore, tanimë do të luajë me klubin verilindor. Avdyli tregon në një bisedë për RTSH Sport se e bëri këtë…

Kukësi ia bën “bam”, zyrtarizohen afrimet e para

Kukësi ka nisur me lëvizjet në hyrje. Ditën e sotme është njoftuar se janë nënshkruar kontratat me dy futbollistë, portierin ilir Avdyli dhe mbrojtësin Emiljano Musta. I pari ka bashkëpunuar më parë me trajnerin Ernest Gjoka te Kamza,…

Musta e Avdyli afrimet e para, Uilliam në bisedime

Emiljano Musta e ka mbyllur bashkëpunimin me Flamurtarin dhe pritet që të mbetet në Superiore. Gjilani i ka bërë një ofertë, por kanë qenë verilindorët ata që e kanë kontaktuar prej kohësh dhe e kanë bindur anësorin e majtë. Gjithsesi duhet…

Plaku e Avdyli në kor: Jemi të rënduar, sot vjen kthesa!

Kamza është në udhëkryq. Lojtarët nuk paguhen prej muajsh dhe në takimin e fundit me Partizanin disa prej tyre as nuk zbritën në fushën e lojës. Mesazhi ishte i qartë për drejtuesit e klubit, që duhet të bashkëpunojnë dhe të shlyejnë…

Teqja me ekip të ri, shoku i skuadrës bën zyrtarizimin

Ditën e djeshme është arritur akordi mes Kukësit dhe Kamzës për të shkëmbyer dy lojtarë. Mbrojtësi Harallamb Qaqi është përshëndetur me lojtarët e Kukësit dhe pritet të vihet nën urdhrat e Ernest Gjokës. Ka mbetur vetëm njoftimi zyrtar i…

Rinovon Ilir Avdyli, Kamza paralajmëron klubet e tjera

Kamza ka bërë një lëvizje të rëndësishme në merkato, teksa ka rinovuar me një nga lojtarët titullarë. Kështu, klubi periferik i kryeqytetit ka njoftuar rinovimin e kontratës me portierin Ilir Avdyli. Jo vetëm kaq, por Kamza ka edhe një…

Avdyli: S’e kisha problem të luaja kundër Sukajt e Likës

Ilir Avdyli ishte “heroi” i Kamzës ndaj Vllaznisë, teksa mbajti portën e tij të paprekur në një finale për mbijetesën.  “Ishte ndeshje e rëndësishme, ishim përgatitur, edhe pse kishim dy dit kohë. Një fushë e vështirë, zhvillohej në kushte…