Browsing Tag

Idriz Voca

Progres dhe vlerësim, Voca tani vlen 3 milionë euro

Idriz Voca është kthyer në një ndër lojtarët kryesorë të skuadrës së Lucernës për këtë sezon. Mesfushori me tipare mbrojtëse është aktivizuar në 24 takime të Superligës zvicerane, ku në vetëm dy raste si zëvendësues. Ecuria e mirë e…

Asisti nuk i mjafton Xhakës, Voca mes “yjeve”

Taulant Xhaka po rigjen formën më të mirë dhe një ditë më parë ishte protagoniste me Bazelin, teksa asistoi në golin e vetëm që skuadra e tij shënoi në transfertë kundër Zyrihut. Mesfushori e nisi nga minuta e parë dhe te goli shmangu bukur…