Browsing Tag

Franco Lerda

Mur dhe shumë shpejtësi, ja plani i Lerdës

Partizani synon të përmbysë rezultatin e ndeshjes së parë me Sherif Tiraspol dhe trajneri Franko Lerda ka bërë gati planin për t'ia dalë me sukses. Të kuqve u duhet fitorja dhe do e tentojnë. Ndeshja e parë ka përfunduar me rezultatin 0-1…

Lerda: Shkelmimi i shishes? Thjesht emocione, s’kam pendesa!

Partizani kreu një paraqitje të mirë në transfertë ndaj Karabak, por në fund të 90 minutave ekipi azer ia doli të çante mbrojtjen e hekurt të “demave”. Në daljen për shtyp para gazetarëve azerë, trajneri italian shpjegoi se kualiteti i…

Lerda projekton titullarët, italiani surprizon me Hakajn

Partizani ndeshet në orën 17:30 kundër azerëve të Karabak në kuadër të raundit të parë eliminator të Champions League. Franko Lerda ka përgatitur formacionin për ndeshjen e tij të parë zyrtare si trajner i Partizanit. italiani ka vendosur…

Lerda: Trashi i yni, Karabaku të na i gjejë pikat e dobëta!

Partizani nis nesër zyrtarisht sezonin e ri. Kampionët e Shqipërisë do të presin Karabakun në ndeshjen e parë të turit eliminator të Champions Ligës. Franko Lerda do të debutojë në stolin e “demave” dhe shpreson ta nisë mbarë. Trajneri i…