Browsing Tag

Faton Maloku

VIDEO | Prezantim super, Drita “blindon” portën

Drita ka realizuar goditjen e radhës në merkato. Klubi nga Gjilani ka afruar Faton Malokun, duke përforcuar portën. 28-vjeçari la Feronikelin verën e kaluar për t’u transferuar te Kukësi, por aventura me verilindorët nuk shkoi mbarë (vetëm…

Kukësi në ankth, një lojtar dëmtohet dhe lë grumbullimin

Kukësi vijon me fazën përgatitore në Turqi, ndërkohë që ka pasur probleme për një nga lojtarët e verilindorëve gjatë kësaj periudhe. SportEkspres.com mëson se portieri Faton Maloku, i dëmtuar në takimin kundër Bashakshehirit, ka lënë…

Maloku: Superiorja nuk ka diferenca, puna mu shpërblye

Humbja ndaj Flamurtarit nuk ka ulur moralin te skuadra e Kukësit. Verilindorët duhet të bëjnë kthesën ndaj Tiranës këtë fundjavë në “Loro Boriçi”. Portieri i Kukësit, Faton Maloku, ka folur para mikrofonit të “Supersport” për ndeshjen ndaj…