Browsing Tag

Ergi Lubani

Veliu, “kundër” Lubanit: Fitore, por me lojë të bukur

Flamurtari pret nesër Skënderbeun në Vlorë, ndërkohë që para mediave kanë dalë zëvendëstrajneri Ergi Lubani, Franc Veliu dhe Arinaldo Rapaj. Krahu i djathtë i Dajës ka vlerësuar kundërshtarin dhe thekson se janë në garë për një vend që të…

Lubani: Nuk po tregohem diplomat, Kamza më ka habitur!

Flamurtari pret Kamzën nesër në Vlorë, ndërkohë që sot para mediave është shfaqur zëvendëstrajneri Ergi Lubani, si dhe dyshja Tomislav Bushiç-Goran Siljanovski. Krahu i djathtë i trajneri Daja e nisi sezonin te Kamza dhe më pas u transferua…

Ilir Daja zgjedh ndihmësin, ia merr Kamzës

Flamurtari, me largimin e Ardian Memës, ishte në kërkim të një zëvendëstrajneri dhe atë e ka zgjedhur vetë tekniku Ilir Daja. Ai do të ketë ndihmës të tij Ergi Lubanin, i cili këtë sezon ishte pjesë e stafit teknik të Kamzës. Para pak…