Browsing Tag

Edmond Dosti

Tifozë specialë për Laçin, dy “ish”-ët në tribunë

Përballja e Laçit me Hapoel Ber Shevën ka tërhequr interesin e shumë sportdashëve dhe tifozëve të klubit kurbinas. Në shkallët e stadiumit ka pasur një takim interesant midis Edmond Dostit dhe Besnik Prengës. Prenga ish-sulmuesi i…

Dosti: Derbi bukuria e Superiores, Partizanit i them diçka!

Partizani fitoi titullin për herë të fundit në vitin 1993 dhe golashënues i “demave të kuq” ishte sulmuesi Edmond Dosti. Atë sezon “Mokja” fitoi “Këpucën e Artë”, ndërkohë që vazhdon ta ndjekë me interes skuadrën kryeqytetase. Ai mbetet një…