Browsing Tag

ECA

Risitë e futbollit, Anjeli paraqet pesë ndryshimet!

Andrea Anjeli, presidenti i Juventusit dhe i Shoqatës së Klubeve Europiane (ECA), ka propozuar pesë ndryshime sa i përket rregullave të futbollit. Ndryshim të rëndësishme, por dhe të nevojshme. Propozimet e tij ndoshta nuk do të merren në…

Rumenige heq dorë nga presidenca e ECA-s

Shefi ekzekutiv i Bajernit, Karl-Hainc Rumenige, pas nëntë vitesh nuk do të jetë më kreu i ECA-s, Shoqata e Klubeve Evropiane. 61-vjeçari dje ka njoftuar zyrtarisht klubet pjesëmarrëse, se muajin e ardhshëm nuk do të kandidojë më për…