Browsing Tag

Dvornekovic

Dvornekoviç transferohet tek kampionët e Islandës

Matija Dvornekoviç ishte ndër të parët që u largua në përfundim të sezonit nga Kukësi. Kroati nuk preferohej nga drejtuesit dhe pas një sezoni e gjysmë u largua nga verilindorët, ku arriti të fitonte të gjithë trofetë e mundshëm në…

Dvornekoviç gjen ekip, kthehet në Kroaci

Pas një sezoni e gjysmë në Kukës, ku fitoi titullin kampion si protagonist, duke luajtur 40 ndeshje në total në Superiore, Matija Dvornekoviç është kthyer në shtëpi. Mesfushori 28-vjeçar, autor i 9 golave në Kukës, ka arritur marrëveshjen…

Vjen largimi i radhës, Dvornekoviç merr “valixhet”

Kroati, i cili këtë sezon ka qenë një lojtar stabël në formacion, është zyrtarisht i larguari i radhës nga kampionët Jurgen Zela Ashtu siç ishte paralajmëruar, Matija Dvornekoviç nuk do të jetë më pjesë e klubit të Kukësi. Kroati ka…