Browsing Tag

Dosti

Tifozë specialë për Laçin, dy “ish”-ët në tribunë

Përballja e Laçit me Hapoel Ber Shevën ka tërhequr interesin e shumë sportdashëve dhe tifozëve të klubit kurbinas. Në shkallët e stadiumit ka pasur një takim interesant midis Edmond Dostit dhe Besnik Prengës. Prenga ish-sulmuesi i…

Teuta e pushoi nga puna, Albi Dosti gjen ekip të ri

Albi Dosti e nisi sezonin te Teuta dhe ishte ndër më pozitivët, në 8 ndeshje që luajti, por humbja në Lushnje bëri që të shpërthente furtuna dhe trajneri Gugash Magani “flijoi” pikërisht mesfushorin durrsak, duke e përjashtuar nga skuadra.…

Albi Dosti shijon ringjalljen: Kam humbur dy vite

Është vetëm 26 vjeç, por ka një CV mjaft të pasur, aq sa ka provuar Superioren, kampionatin bullgar dhe atë kroat, ndërsa ka luajtur edhe në kupat e Europës dhe ka veshur edhe fanellën e kombëtares. Albi Dosti ka qenë një ndër premtimet e…