Browsing Tag

Donis Avdijaj

Avdijaj spikat në Holandë, “mbret” i golave në kupë

Donis Avdijaj është një ndër lojtarët që po spikat më së shumti këtë sezon. Sulmuesi i përfaqësuese së Kosovës u transferua verën e këtij viti në radhët holandezëve të Vilemit II, ku ka shfaqur një formë mjaft të mirë si në kampionat, po…

Zeneli e Avdijaj “shpërthejnë” në Kupën e Holandës

Arbër Zeneli dhe Donis Avdijaj nuk janë kursyer me ekipet e tyre në Kupën e Holandës. Sulmuesi anësor i Herenvenit këtë sezon nuk po shënon si zakonisht, por po spikat me asistet e dhëna. Sot në kupë kundër Groene Ster provoi të realizonte…

Avdijaj rikthehet te goli në ndeshjen “thriller”

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Donis Avdijaj ka gjetur golin e tij të tretë në kampionatin holandez me skuadrën Vilem II. 22-vjecari shënoi golin e tretë në transfertën ndaj Fortuna Sitardit, një ndeshje kjo që u mbyll me rezultatin…