Browsing Tag

Donaruma

“Jam shumë i gëzuar, falë Milanit jam burrë”

Xhanluixhi Donaruma është një prej lojtarëve më të përfolur në merkato te skuadra e Milanit. Gardiani kërkohët me ngulm nga PSG, që janë të gatshëm të hapin “thesin” për djaloshin. Gjithsesi, drejtuesit e Milanit ndryshe nga më parë nuk…

VIDEO | Çfarë makthi për Milanin, bie një kategori më poshtë

Ekipi primavera i skuadrës së Milanit nuk ka mundur të sigurojë mbijetesën në elitën e futbollit të moshave në Itali. “Djajtë” e vegjël u ndalën në një barazim 1 – 1 me Fiorentinën, rezultat ky që i rendit në vendin e parafundit në tabelën…

Milani për rekord, një gjë e tillë nuk ndodhte nga viti 1946

Milan po luan në këto momente ndaj Sampdorias në “San Siro”, sfidën e vlefshme për javën e dhjetë të Serisë A. Kuqezinjtë nuk po kalojnë një moment të mirë, pasi vjen nga dy humbje radhazi dhe një hap fals ditën e sotme do të ishte deçiziv…