Browsing Tag

Demiri

Merr fund aventura ukrainase, Demiri transferohet në Sllovaki

Mbrojtësi shqiptar Besir Demiri është prezantuar te skuadra sllovake e Zhilinës. Futbollisti i lindur në Shkup mbylli pak ditë më parë bashkëpunimin me ukrainasit e Mariupol ku luante prej dy sezonesh. Kontrata e Demirit me klubin 7 herë…

Derbi i shqiptarëve në Suedi, “buzëqesh” Aliti

Fidan Aliti, i transferuar në janar te skuadra e Kalmarit në Suedi, po vazhdon të jetë një titullar i rregullt dhe të jetë i rëndësishëm për ekipin suedez. Po gjatë muajit janar, edhe Egzon Binaku ndryshoi skuadër, duke lënë Malmon për…

Pasuesi i Agollit, gjashtë kandidatë për Panuçin

Kristian Panuçi u kritikua jo pak për lënien jashtë të kapitenit të kombëtares Ansi Agolli. Tekniku italian i shtyrë nga 36 vitet që mëngjarashi ka mbi shpinë dhe nga fakti që nuk po luante më rregullisht në Azerbaixhan vendosi t’i mbyllë…

Ofertat, Shkëndija dhe Ukraina, Besir Demiri i prek të gjitha

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Besir Demiri, ka qenë i ftuar në emisionin “Sportmania” në “TV Shenja”. Lojtari, i cili luan në kampionatin ukrainas me skuadrën e Mariopol, foli për diferencat mes futbollit në maqedonas dhe atij ukrainas…

Grezda gëzon si titullar, minuta dhe për Demirin në Ukrainë

Javë pas jave Eros Grezda po arrin gjendjen e tij më të mirë. Anësori kuqezi sot e nisi nga minuta e parë ndeshjen e kampionatit mes Harts dhe Rejnxhërsit. 23-vjeçari luajti për 64 minuta, për kur po linte fushën e lojës mori dhe një karton…

Agolli titullar, Demiri “e bën lëmsh” në Ukrainë

Karabaku i Ansi Agollit, edhe pse luante në shtëpi, nuk ka mundur të fitojë kundër Neftçi Baku. Miqtë madje arritën të shënonin të parët dhe e mbyllën 45-minutëshin e parë në avantazh. Gjithsesi Karabaku u kundërpërgjigj me anë të Emegarës…

Demiraj: Apolonia pa objektiva, s’mund të vazhdoja më

Trajneri Elidon Demiraj: Mësova se do të ketë largime titullarësh, nuk mund të ndërtojmë çdo vit ekip nga e para... Bujar Rama Elidon Demiraj nuk do të jetë më në drejtimin e skuadrës fierake. Këtë e ka bërë me dije vetë trajneri i…