Browsing Tag

Cyrbja

Çyrbja e nis me gol, Teuta shkëlqen në miqësore

Teuta ka mposhtur Tërbunin me rezultatin 4-2, një ndeshje shumë e mirë për djemtë e drejtuar nga Bledi Shkëmbi. Trajneri i “Djemve të Detit” nuk u kursye me titullarët dhe aktivizoi thuajse formacionin më të mirë për këtë sfidë. Çyrbja,…

Ndërprerje me mirëkuptim, Kukësi zyrtarizon ndarjen

Kukësit ka zyrtarizuar me anë të një komunikate në sajtin e klubit largimin e futbollistit Arbër Çyrbja. Marrëveshja mes klubit dhe mesfushorit shijakas është ndërprerë me mirëkuptim. Çyrbja u ble një vit më parë nga skuadra e Teutës,…

Tri blerjet e Superiores, asgjë për t’u shënuar

Të blesh futbollistë nuk ka qenë një kulturë e klubeve shqiptare, aq sa blerje konsideronin afrimin e sportistëve që ishin të lirë (nuk kishin kontratë me askënd). Gjithsesi, kjo gjë ka ndryshuar dhe klubet e kanë kuptuar se në disa raste…

Kukësi mund të ndryshojë modul, Shkodra i prish planet Cungut

Kukësi do të ndeshet të martën me Tiranën, sfidë kjo e vlefshme për javën e 12-të të Kategorisë Superiore. Të dyja ekipet kanë nevojë urgjente për pikë, Kukësi për të mos iu larguar më shumë kreut, ndërsa Tirana për të dola nga kriza e…

Çyrbja sërish në stol, mesazh i “koduar” për Cungun?

Kukësi ka një ndeshje delikate me Partizanin sot në mesditë. Kuksianët u mundën në takimin e fundit me Skënderbeun dhe duan kthesën ndaj “demave”. Trajneri i Kukësit Armando Cungu ka paralajmëruar ndryshime në këtë sfidë, pasi ishte i…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online