Browsing Tag

Çesk Fabregas

Në Angli janë të sigurt, Fabregas është i Milanit

Çesk Fabregas është objektivi kryesor i Milanit për përforcimin e mesfushës. Leonardo rinisur negociatat me Çelsin për transferimin e 31-vjeçarit në Milano, ndërsa mediat angleze e bëjnë fakt të kryer. Marrëveshja është arritur në parim,…

“Sarri-Mania”, magjepset Fabregas: Dua të bëhem si ai!

Mauricio Sarri i ka bërë të gjithë për vete te Çelsi: klubin, tifozët dhe lojtarët. Të gjithë janë të lumtur me stilin e futbollit ofensiv të trajnerit italian dhe komplimentet për te nuk mungojnë. Ka dhe nga ata që janë me valixhe në duar…