Browsing Tag

Briken Calja

Calja sfidon dhimbjet, renditet i gjashti në Botëror

Shtangisti shqiptar Briken Calja garoi sot në Botërorin e peshëngritjes në Turkmenistan. 28-vjeçari nuk ka shkuar më shumë se vendi i gjashtë, kjo dhe për shkak të një dëmtimi që sportisti nga Shtërmeni pësoi gjatë ngritjes së shtangës në…