Browsing Tag

Boca

“Turp botëror”, në Argjentinë të gjithë fajtorë

Superclasico duhej të ishte një reklamë për futbollin argjentinas dhe atë amerikano-jugor, por edhe frika ishte e madhe se dueli me i egër i kontinentit do të degjeneronte në dhunë. Ashtu ndodhi, sepse tifozët e Riverit sulmuan autobusin…

Superclasico luhet sot… nëse pranon Boka!

Në teori, sot në mbrëmje, në orën 21.00 me orën tonë, do të luhet Superclasico, River-Boka, që do të përcaktojë fituesin e Copa Libertadores, trofeu më i rëndësishëm për klube në Amerikën e Jugut, që kurrë nuk ka parë një finale të tillë.…