Browsing Tag

Bacca

Zyrtare, Karlos Baka kthehet në Spanjë

Sulmuesi i Milanit Karlos Baka më në fund ka vendosur, pas muajsh të tërë pritjeje: prej sot kolumbiani është i Vijarealit. Sevilja u mundua ta rimerrte, Marseja gjithashtu i bëri disa oferta, por edhe Monako. Megjithatë, garën për…

Baka te Vijareali, Kaliniç shumë pranë Milanit

Baka gati të rikthehet në Spanjë, mbeten vetëm detajet e fundit mes klubeve. Ndërkohë, Milani është gati të pranojë kërkesën e Fiorentinës, 25 milionë euro dhe kartonin e Antonelit për sulmuesin kroat.  Nikola Kaliniç drejt kalimit tek…