Browsing Tag

Avdyli

Vetëm pesë ditë te Kukësi, shtohen problemet për Duron

Shpëtim Duro u zyrtarizua si trajneri i ri i Kukësit me datë 25 korrik dhe vetëm pesë ditë pas emërimit të tij, i duhet të shqetësohet për shumë gjëra. Senatorët e ekipit nuk u paraqitën në seancën e parë stërvitore, ndërsa mbrëmë, u largua…

Merkato te Partizani, Duro ka një kërkesë për Kukësin

Shpëtim Duro është vënë në kërkim të një portieri për Kukësin. Largimi i Stivi Frashërit nga verilindorët ka bërë që opsioni i vetëm në këtë repart të jetë “gardiani” Ilir Avdyli. Trajneri kryeqytetas ka piketuar kandidatin ideal për t’i…

Avdyli: Meritonim fitoren, era dhe portieri më mohuan golin

Mesfushori i Teutës, Florent Avdyli, foli pas ndeshjes kundër Kukësit, ku tha se skuadra e tij e meritonte fitoren. I futur në fushë në pjesën e dytë, numri 10 i Teutës bëri një paraqitje të mirë, madje edhe goditi shtyllën. Në fjalën e tij…

Shkëlqen te Kamza, Avdylit i japin një çmim të veçantë

Sigurisht që çdo lojtar futbolli mendon se gjatë karrierës së tij mund të marrë çmime të ndryshme për aftësitë në fushën e lojës, por në kohët moderne sportistët nderohen edhe me çmime të veçanta. Qytetet apo komunat shpesh herë mundohen që…