Browsing Tag

Artur Faife Rexhinaldo

Cungu mund të qetësohet, ja situata e Rexhinaldos

Kukësi shkon në Korçë të shtunën dhe trajneri Armando Cungu ka marrë një lajm të mirë ditën e djeshme. Sulmuesi nga Mozambiku, Rexhinaldo, do të jetë i gatshëm për takimin me korçarët. Dëmtimi i pësuar me Teutën nuk ka qenë serioz për të…

I shënoi “gjahut të preferuar”, Rexhinaldo i trishtuar

Sezonin e shkuar e mbylli me një gol kundër Teutës, i 18-ti në kampionat me fanellën e Laçit. Rexhinaldo këtë sezon e ka “gërvishtur” në të gjitha takimet skuadrën durrsake, që konfirmohet si “gjahu” i preferuar sulmuesit afrikan. Në…

Kukësi mendon për largimet, sulmuesi me valixhe në duar?

Kukësi arriti që ta ngushtonte akoma dhe më shumë diferencën me Partizanit, pasi suksesi ndaj Kastriotit u shoqërua dhe me barazimin e kryesuesve në Gjirokastër. Tani është koha për festa e fundvitit, por edhe për merkato, pasi në mesin e…

Askush si Rexhinaldo, sulmuesi shpallet lojtari i muajit

Shoqata “Sporti na bashkon” ka shpallur lojtarin më të mirë të muajti shtator në Superligë dhe ai është Artur Faife Rexhinaldo. Sulmuesi i Kukësit ka shënuar pesë gola në kampionat dhe kryeson renditjen e golashënuesve. 28-vjeçari nga…