Browsing Tag

Andrea Anjeli

Revolucioni i Champions-it, gati dy ndryshime të rëndësishme!

Champions Liga është kompeticioni më i rëndësishëm dhe prestigjioz për klube, por ai është në prag të një revolucioni. Ishte folur dhe më parë, por “Bild” e ka konfirmuar një gjë të tillë. Aleksandër Ceferin, kreu i UEFA-s, dhe Andrea…

Anjeli e kandidoi për FIGC, Morati sqaron zërat

Masimo Morati është përfolur si një nga kandidaturat për kreun e FIGC (Federata Italiane e Futbollit). Emri i ish-presidentit të famshëm të Interit ka dalë nga një takim midis Andrea Anjelit, presidentit të Juventus dhe Gaetano Miçike, kreu…

Risitë e futbollit, Anjeli paraqet pesë ndryshimet!

Andrea Anjeli, presidenti i Juventusit dhe i Shoqatës së Klubeve Europiane (ECA), ka propozuar pesë ndryshime sa i përket rregullave të futbollit. Ndryshim të rëndësishme, por dhe të nevojshme. Propozimet e tij ndoshta nuk do të merren në…