Browsing Tag

Aleksandër Ceferin

Tifozët e Romës protestojnë, UEFA “kërcënon” Porton!

Roma po përgatitet për dy përballjet në Champions Ligë. Përballë ekipit të Di Françeskos do të jetë Porto, në një duel shumë të fortë. Ndeshja e parë zhvillohet në “Olimpico” të martën, ndërsa ajo e kthimit do të luhet me datë 6 mars në…

Revolucioni i Champions-it, gati dy ndryshime të rëndësishme!

Champions Liga është kompeticioni më i rëndësishëm dhe prestigjioz për klube, por ai është në prag të një revolucioni. Ishte folur dhe më parë, por “Bild” e ka konfirmuar një gjë të tillë. Aleksandër Ceferin, kreu i UEFA-s, dhe Andrea…

PSG, Reali dhe sistemi VAR: Presidenti i UEFA-s thotë gjithçka

Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin ka folur në lidhje më dënimin që pritet të jepet për PSG për shkak të FFP. Kreu i qeverisë europiane të futbollit mohon faktin që Real Madridi po pret një dënim të francezëve. Ai flet dhe për sistemin…