Browsing Tag

Ahmedi

Gola shqiptarë, Ahmedi fiton “derbin” me Tahirajn

Sot në mbrëmje u luajt një “derbi” shqiptar në Slloveni, sepse Aluminij ku luan vlonjati Françesko Tahiraj priste Mariborin e Valon Ahmedit. Përfundoi 2-3, me Mariborin që mori 3 pikë që e ngjitin në krye përkohësisht. Megjithatë, ajo…

Nga Ohri në… Champions, Valoni që mbeti shqiponjë

Emri i tij mund të jetë alergji, nëse mendohet për Behramin dhe zgjedhjen e tij zvicerane, por Ahmedi është historia e kundërt, edhe më shumë nëse mendohet për Kabashin, dikur shok skuadre te moshat kuqezi. Përralla e fantazistit buzë lumit…