Superkupa e Europës hap dyert për tifozët, UEFA zbulon kapacitetin e stadiumit për finalen

0

Fituesja e Champions League, Chelsea dhe ajo e Europa League, Villareal do të përballen më 11 gusht për trofeun e Superkupës së Europës. Kjo përballje do të zhvillohet në Irlandën e Veriut në stadiumin ‘Ëindsor Park’ të skuadrës Linfield F.C..

Uefa ka dhënë lajmin e mirë dhe ndeshja do të luhet me kapacitet 70%, pra 13000 tifozë nga 18500 në total, pavarësisht pandemisë së COVID-19. Testimi i ndeshjeve me tifozë në Euro 2020 dha rezultatin e duhur, prandaj ky trend pritet të vazhdojë dhe në sezonin e plotë 2021-2022./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.